Gerçek Zayıflama Yöntemleri

Genel 28 Ekim 2016

Kilo sorunu olan ve kilo vermek için çeşitli yöntemler deneyen birçok insan bulunmaktadır. Kilo sorunu yaşayan herkes için aynı yöntemler uygulanmamaktadır. Çünkü kilo verme yöntemleri kişilerin bünyelerinden bünyelerine değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilerin öncelikle yapması gereken şey konusunda uzman bir diyetisyene gitmek olmalıdır. Çünkü gerçek zayıflama yöntemleri diyetisyenler tarafından bilinmekte ve hastalara uygulanmaktadır. Diyetisyenler öncelikle kilo sorunu olan ve kilo vermek isteyen kişilere gerekli tetkikler yaparak bünyelerine göre bir diyet programı hazırlamaktadırlar.

Gerçek zayıflama yöntemleri arasında doğal zayıflama denilen yöntemler de mevcuttur. Bu yöntemlerde özellikle bitki özlü bazı besinler ile yapılacak kürler ile zayıflamak mümkündür. En ideal ve en doğal zayıflama yöntemi su ile yapılan zayıflama yöntemidir. Bilindiği gibi su içerdiği mineraller aracılığı ile vücuttaki yağların parçalanmasına ve yağların yanmasına neden olmaktadır. Bu da kişilerin zayıflamasına neden olmaktadır.

Suyun yanı sıra karbonat ile de zayıflamak mümkündür. Hatta su ile karbonatın karşımı ile yapılacak zayıflama kürü sayesinde kilo vermek mucize olmaktan çıkmaktadır. Su ile karbonat karışımı günde 3 litre içilecek şekilde planlanmalıdır. Akşam öğünlerinde fazla su içilmemelidir. Karbonatlı su akşam yemeğinden ve diğer öğünlerden 1 saat önce tüketilmelidir. Yaklaşık 2 hafta gibi bir süre bu program uygulanmalı ve planlı, programlı bir şekilde devam edilmelidir. En etkili zayıflama yöntemlerinden birisi de spor ve egzersizdir. Spor ve egzersiz sayesinde kalori yakımı oldukça fazla olacağından zayıflama hızı artacaktır.

No Tags

469 Görüntülenme, 1 Bugün

  

Mesaj Yaz